20 mm. kanón Becker

Zbraně a technika / 20 mm. kanón Becker

Na fotografiích z leteckého muzea Kbely -VHU, si můžete prohlédnou tento 20 mm automatický kanón vyrobený firmou MAN.

Jeho vznik, použití spadá do konce I sv. války. Jeho vývoj si vyžádala potřeba účinné zbraně proti bitevnímu letectvu, které útočilo na německé pozemní jednotky. I proti stále více nasazovaným tankům.

20 mm. kanón Becker vznikl pod vedením Reinholda Beckra v jeho ocelárně v Krefeldu. I přesto, že trpěl některými nedostatky, které se z časových důvodů už nepodařilo odstranit, byl zaveden do německé armády.

Původně měl být požit v letadlech, ale od tohoto záměru bylo upuštěno a stal se v počtu 200 kusů výzbrojí pěších jednotek, které ho vesměs použili pro boj s tanky i proti útočícím letadlům.

V roce 1919 zakoupila vojenská správa 47 kanónů Becker II z Německa, pro československou armádu. Ta je zařadila do výzbroje jako protiletadlový a protitankový kanón. Vzhledem k tomu, že za války nebylo dost času k odstranění nedostatků této zbraně, vyskytly se při jejím použití v naší armádě některé problémy. Například s umístěním kanónu na trojnožce při střelbě atd... , které se nepodařilo uspokojivě vyřešit. Kanóny skončily postupně ve skladech.

Ráže: 20 mm.

Délka hlavně: 804 mm.

Hmotnost: 86 kg.

Maximální dostřel: 2500 m.

 

Zdroje: Vojenský historický ústav

a různé články na internetu


Publikováno: 30. 3. 2020 Autor: Tomáš Žák Sekce: Zbraně a technika

Fotoalbum